Twitter Uygulaması

İnternet kullanımı her geçen gün daha da artarken, sosyal medya platformlarına gösterilen ilgi de bunun paralelinde artıyor. Bu yükselişin doğal sonucu olarak, sosyal medya kullanıcılarına yönelik olarak markalar çeşitli kampanyalar ve uygulamalar hazırlamaya başladı. Bunun sebebi ise, uzun süreler boyunca sosyal medyada vakit geçiren kullanıcılarla Twitter uygulamaları sayesinde daha verimli bir etkileşime geçilebilmesidir. Çünkü Twitter uygulamaları sayesinde etkileşime geçen kullanıcıları ve paylaşımların kimlere ulaştığı görebilir ve çevrenizdeki popüler kullanıcıları rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

twitter istatistikleri 2014

Twitter İstatistikleri 2014

Türkiye`de internet kullanıcılarının en çok kullandığı sosyal ağlar sırasıyla; %94 oranıyla Facebook, %75 ile Google+ ve %73 oranla da Twitter olarak görülüyor. Bunların yanı sıra, internet kullanıcılarının %34`ü Instagram ve LinkedIn kullanıyor. Ancak, Google+`un bu denli bir kullanıma gerçekte sahip olmadığı da biliniyor çünkü her Google kullanıcısı artık Google+ kullanıcısı olarak da lanse ediliyor. Bunun nedeni ise, Google kullanıcılarına geçtiğimiz aylarca otomatik olarak profil oluşturmaya başladı ve böylelikle de aktif olmasa da Google+ hesapları oluşturuldu.

İnternet kullanıcıları arasında %73 kullanım oranına sahip olan Twitter`ın 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Twitterìn bu denli yoğun olarak kullanılması sebebiyle markaların bu mecra üzerinde yatırım yapmaları da kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Facebook`a göre daha kısıtlı kullanımları olsa da Twitter üzerinde de birçok yaratıcı uygulama projesine imza atmak mümkündür.

Türkiye Twitter İstatistikleri 2014

Türkiye`de Twitter kullanıcılarının %60`ı erkek, %40`ı da kadınlardan oluşuyor. Bu kullanıcıların %61`i 34 yaşın altında, %48`i evli, %37`si bekar, %8`inin de bir ilişkisi bulunuyor. Eğitim konusunda ise kullanıcıların %50`sinin eğitim düzeyi üniversite durumunda. Bu da gösteriyor ki, Twitter`da eğitimli kişilerin ağırlı bir hayli yüksek.

türkiye twitter istatistikleri

2014 Mart ayında 1000 Twitter kullanıcısıyla 30 gün boyunca yapılan araştırmaya göre, Twitter`ı her gün aktif olarak kullanan kullacıların oranı %76. %59`u her gün en az 1 tweet atarken, %57`si tweetlere cevap veriyor, %46`sı en az 1 fotoğraf paylaşıyor, %66`sı Trend Topic`leri inceliyor, %52`si arama yapıyor, %45`i ise takip edebileceği kullanı buluyor. Benzer oranlar ise bir alt kısımda Türkiye Twitter İstatistikleri 2014 görselinde yer alıyor.

twitter türkiye istatistikleri 2014

Facebook Uygulama Hizmeti

Yukarıda yer alan bilgiler ışığında Twitter`ın markalar için çok önemli bir mecra olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İşte, tam da bu nedenle, markanızın Twitter doğru kampanyaları düzenlemesi ve takipçilerinizle de iyi bir etkileşime sahip olması gerekmektedir. Yeni fikirler edinmek ya da fikirlerinizi hayata geçirmek için bizim ile iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

Bu ve benzeri Twitter uygulamaları hizmetlerimizi öğrenmek için bizim ile iletişim sayfamız ya da 0216 702 1689 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: twitter türkiye istatistikleri, twitter istatistik, twitter istatistikleri 2014, twitter hizmeti, twitter kampanyaları, twitter kullanıcı istatistikleri, sosyal medya uygulamaları, sosyal medya kampanyaları

Bir önceki yazımız E-Ticaret Paket Özellikleri başlıklı sayfamızda e-ticaret seo, e-ticaret sitesi sahipleri, e-ticaret yönetim paneli, e-ticaret sosyal medya entegrasyonu konularında bilgiler paylaşılmış.
Twitter Uygulaması, Twitter Kampanyaları Uygulamaları E-Ticaret