Sosyal Medya Danışmanlığı

İnternet kullanımının artması paralelinde, sosyal medya kullanımı da bir hayli hızlı şekilde artışa geçmiştir. Bunun nedeni ise sosyal medya platformlarının kullanıcıları cezbetmesi ve belirli bir yoğunluğun ya da eşik seviyesinin aşılması ardından, sosyal medya kullanıcı olmayanların da bu mecralara katılma zorunluluğu hissetmeleri olmuştur.

2014 yılı sosyal medya istatistikleri verilerine göre şu anda dünya genelinde yaklaşık olarak 1.8 milyar sosyal medya kullanıcısı var. Önde gelen sosyal medya platformları tahmin edileceği üzere en fazla kullanıcı etkileşimini sağlıyor. Örneğin, Facebook geçtiğimiz aylarda 1 milyar aktif kullanıcı barajını geçti ve bu alanda da şu anda dünya geneline yayılabilmiş sosyal medya platformları arasında rakipsiz görünüyor. Sadece Çin kaynaklı sosyal ağlar bu sayılara yaklaşabilir gibi görünüyor ancak bu ağları da neredeyse sadece Çin`de yaşayan kullanıcılar kullandığından global sosyal devi olabilmeleri zor görünüyor. Bunların yanı sıra, Pinterest dünya internet tarihine en kısa sürede aylık aktif 10 milyon kullanıcıya ulaşan bağımsız web sitesi olarak altın harfler ile kazındı.

Markaların, sosyal medya için belirli bir stratejiye sahip olması gerekmektedir çünkü sosyal medyada güzel şeylerin olabileceği kadar, kötü senaryolarla karşılaşılma ihtimali de her zaman mevcuttur. Hem sosyal medyadaki amaçlarınıza ulaşabilmeniz hem de bir kriz yaşamamanız için profesyonel bir desteğe her zaman ihtiyaç duyacaksınız. Her iki durum için de hizmet verdiğimiz markalara sosyal medyada başarılı bir sosyal medya deneyimi sağlayabilmek için çalışmalar yapmaktayız.

Facebook Danışmanlığı

Facebook Danışmanlığı

Hizmet verdiğimiz markalarımızın Facebook`ta müşterileri veya potansiyel müşteri ile daha sağlıklı bir iletişim kurabilmelerini ve bunun doğrultusunda da karlılıklarını ve gelirlerini artırabilmelerini amaçlamaktayız. Bu amacımıza ulaşabilmek için markalarımızın Facebook sayfalarına özel içerikler oluşturuyor, paylaşılan içeriklerin kullanıcılar ile sağladığı etkileşimleri (beğeniler, yorumlar, tekrar paylaşımlar) takip ediyor, Facebook uygulamaları Facebook sayfalarının ve rakiplerinin analizlerini yapıyor ve bunların sonucunda ise detaylı bilgiler eşliğinde müşterilerimize raporolar sunuyoruz.

Ayrıca, Facebook reklam çözümlerimiz ile müşterilerimizin Facebook`ta daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesini ve bu kullanıcıların da potansiyel müşteriden alışveriş yapan müşterilere dönüşmeleri için çalışmalar yapmaktayız.

Twitter Danışmanlığı

Twitter Danışmanlığı

Twitter, markaların müşterileri veya potansiyel müşterileri ile birebir samimi olarak iletişim kurabildikleri en önemli mecralardandır. Bunun nedeni ise, Facebook`ta genellikle yorumlar içerisinde onlarca kişi ile diyaloğa girilirken, Twitter`da genellikle birebir iletişim mümkün olmaktadır. Günümüzde, dünyada olduğu gibi Türkiye`de de popülerleşen Twitter, Türkiye`nin en popüler 2. sosyal medya mecrası konumundadır.

Twitter Danışmanlığı başlığı altında sunduğumuz hizmetlerin bir kısmı ise şunlardır; içerik üretimi, konsept planlaması, görsel hazırlanması, hesap analizi, rakip analizi ve raporlama. Bu başlıkların yanı sıra, müşterilerimizin özel taleplerine istinaden farklı çözümler de sunabilmekteyiz.

instagram Danışmanlığı

Instagram Danışmanlığı

Instagram bir mobil uygulama olarak hayatımıza girmiş olsa da, en büyük sosyal medya platformları arasında kendisine yer buldu. Özellikle de E-Ticaret siteleri için fotoğraf kökenli bir mecra olması nedeniyle de önemi büyük oldu. Ürünlerinizin tanıtımları ve daha büyük kitlelere ulaşabilmeniz maksaydıyla, Instagram hesaplarınızın yönetimi, takibi ve raporlanması konularında da hizmetler sunmaktayız.

pinterest Danışmanlığı

Pinterest Danışmanlığı

Pinterest de Instagram gibi fotoğraf merkezli bir sosyal medya ağıdır. Özellikle kadınların yoğun bir şekilde kullandığı bu mecrada moda, giyim, aksesuar gibi görsel etkiye sahip sektörler kolaylıkla öne çıkabilmektedir. Bu veya benzeri sektörlerde yer alan e-ticaret paketi kullanan müşterilerimiz için Pinterest`e yönelik sosyal medya danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Google+ Danışmanlığı

Google+ Danışmanlığı

Google+ bir Google ürünü olduğu için SEO konusunda bir hayli öneme sahiptir. Google, Google+`tan aldığı verileri arama motorunda kullandığı için bu mecrada yapılacak tüm çalışmalar hem sosyal medyadan hem de arama motorlarından sitenize ziyaretçi yani müşteri gelmesini kolaylaştıracaktır. Tüm sosyal medya platformlarında SEO için bir katkı durumu söz konusu olsa da, Google kendi sosyal medya platformuna doğal olarak daha fazla önem vermektedir. Bu nedenle de sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu konusunda başarılı olmak müşterilerimize Google+ Danışmanlığı hizmetleri sunmaktayız.

Etiketler: sosyal medya kullanımı, sosyal medya istatistikleri, facebook danışmanlığı, twitter danışmanlığı, sosyal medya platformları, instagram danışmanlığı, pinterest danışmanlığı, google danışmanlığı

Bir önceki yazımız E-Ticaret Paket Özellikleri başlıklı sayfamızda e-ticaret seo, e-ticaret sitesi sahipleri, e-ticaret yönetim paneli, e-ticaret sosyal medya entegrasyonu konularında bilgiler paylaşılmış.
Sosyal Medya Danışmanlığı, Sosyal Medya Danışmanı E-Ticaret