15:37, 19 Eylül 2014
E-Ticaret Danışmanlığı

Türkiye`de e-ticaret pazarı her geçen gün hızla büyüyor ancak, henüz doygunluğa ulaşmaktan da bir hayli uzak görünüyor. Bunun nedeni ise, Türkiye`de perakende sektörünün sadece %0.8`i e-ticarette yer alıyor. Aynı durum İngiltere`de ise çok farklı. İngiltere perakende sektörünün %9.6`sı e-ticarete kaymış durumdadır. Bu da gösteriyor ki, Türkiye de e-ticaret sektörü henüz emekleme aşamasında ve alınacak çok uzun yol var.

Bunlara rağmen sektördeki gidişat, e-ticaretin ilerleyen yıllarda hızlı bir sıçrama yapabileceğini de gösteriyor. 2010 yılında toplam kredi kartı harcamalarının %5.8`ini internet alışverişleri oluştururken, 2013 senesinde bu oran %8.4`e ulaştı. Bu da gösteriyor ki, Türkiye`de internet kullanıcıları internetten alışveriş yapmaya her geçen yıl daha sıcak bakıyor ve daha fazla birey tercihini internetten alışveriş yapma yönünde kullanmaya başlıyor.

01:04, 11 Eylül 2014
E-Ticaret Yazılımı

Günümüzde özellikle perakende sektörünün geleneksel satış yöntemlerinden internete kaymaya başlamasıyla birlikte, e-ticaret yazılımları gün geçtikçe daha da önemli olmaktadır. Bunun nedeni ise, kaliteli bir e-ticaret yazılımı ile e-ticaret potansiyelinizden en yüksek verimi alabilirsiniz. Örneğin, kalitesiz bir e-ticaret yazılımı ile google başta olmak üzere arama motorlarında çok fazla yer almanız mümkün olmayacaktır. Ancak, kaliteli bir e-ticaret yazılımı ile internette görünürlüğünüz artacağı gibi satışlarınız da bunun paralelinde artacacağı için daha verimli bir e-ticaret işletmesine sahip olabilirsiniz.