15:37, 19 Eylül 2014
E-Ticaret Danışmanlığı

Türkiye`de e-ticaret pazarı her geçen gün hızla büyüyor ancak, henüz doygunluğa ulaşmaktan da bir hayli uzak görünüyor. Bunun nedeni ise, Türkiye`de perakende sektörünün sadece %0.8`i e-ticarette yer alıyor. Aynı durum İngiltere`de ise çok farklı. İngiltere perakende sektörünün %9.6`sı e-ticarete kaymış durumdadır. Bu da gösteriyor ki, Türkiye de e-ticaret sektörü henüz emekleme aşamasında ve alınacak çok uzun yol var.

Bunlara rağmen sektördeki gidişat, e-ticaretin ilerleyen yıllarda hızlı bir sıçrama yapabileceğini de gösteriyor. 2010 yılında toplam kredi kartı harcamalarının %5.8`ini internet alışverişleri oluştururken, 2013 senesinde bu oran %8.4`e ulaştı. Bu da gösteriyor ki, Türkiye`de internet kullanıcıları internetten alışveriş yapmaya her geçen yıl daha sıcak bakıyor ve daha fazla birey tercihini internetten alışveriş yapma yönünde kullanmaya başlıyor.

00:35, 14 Eylül 2014
Hakkımızda

Ticarim, internet üzerinden firmaların satış yapabilmelerini sağlayan e-ticaret paketleri üreten, bunların yanı sıra web tasarım, web yazılım ve masaüstü yazılımlar konusunda hizmetler sağlayan bir bilişim firmasıdır. Sahip olduğu sosyal medya entegrasyonu ve arama motoru optimizasyonu konularındaki engin tecrübeleri sayesinde hizmet sağladığı e-ticaret sitelerinin arama motorlarından ve sosyal medyadan daha fazla ziyaretçi alabilmesini sağlamaktadır. Böylelikle, ana hedefi olan e-ticaret sitelerinin satışlarını artırabilmeleri prensibi için sürekli olan yeni yazılımlar ve algoritmalar geliştirmektedir.

21:18, 11 Eylül 2014
Facebook Çekiliş Uygulaması

Sosyal medyada ve de özellikle Facebook`ta kullanıcılar ile yoğun ve güçlü bir iletişim markalar için her zaman önemli olmuştur. Markaların takipçileri, potansiyel müşterileri ya da müşterileri ile köklü bir etkileşime sahip olmaları markanın imajına da yansıyacağı için çeşitli kampanyaların düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun için de, Ticarim E-Ticaret çözümleri olarak hizmet verdiğimiz e-ticaret siteleri için farklı çözümler geliştirmekteyiz.

21:01, 11 Eylül 2014
Facebook Uygulaması

Her geçen gün internet kullanan kullanıcı sayısı artıyor. Facebook Uygulaması konusuna girmeden önce internet ve sosyal medya istatistikleri kısımlarına değinmek gerekiyor.

İnternet dünyasında şu anda 2.5 milyar kullanıcı yer alıyor. 1.82 milyar kullanıcının ise en az 1 sosyal medya platformunda üyeliği var. Kuzey Amerika internet kullanım oranları konusunda başı çekiyor ve insanların %81`i internet kullanıyor. Güney Asya ise internet kullanımı bakımından %12`lik oranla son sırada yer alıyor.

01:04, 11 Eylül 2014
E-Ticaret Yazılımı

Günümüzde özellikle perakende sektörünün geleneksel satış yöntemlerinden internete kaymaya başlamasıyla birlikte, e-ticaret yazılımları gün geçtikçe daha da önemli olmaktadır. Bunun nedeni ise, kaliteli bir e-ticaret yazılımı ile e-ticaret potansiyelinizden en yüksek verimi alabilirsiniz. Örneğin, kalitesiz bir e-ticaret yazılımı ile google başta olmak üzere arama motorlarında çok fazla yer almanız mümkün olmayacaktır. Ancak, kaliteli bir e-ticaret yazılımı ile internette görünürlüğünüz artacağı gibi satışlarınız da bunun paralelinde artacacağı için daha verimli bir e-ticaret işletmesine sahip olabilirsiniz.

01:04, 11 Eylül 2014
E-Ticaret Paket Özellikleri

Ticarim E-Ticaret Paket Özellikleri

Ticarim, genel olarak tüm e-ticaret paketleri içerisinde SEO ve sosyal medya entegrasyonu konularında yoğun bir çalışma mevcuttur. Bu nedenle, Ticarim müşterilerinin sosyal medya platformlarında ve arama motorlarında her zaman daha fazla yer alması, bunun doğal sonucu olarak da e-ticaret sitelerine daha fazla ziyaretçi gelmesi eşliğinde satışların da artması amaçlanmıştır.

Ayrıca, mobil tasarım (responsive tasarım) konusunda hizmet verdiği müşterilerinin, akıllı telefon ve tabletlerden de sipariş alabilmelerini sağlamaktadır. Böylelikle, bir hayli artan mobil kullanım sonucunda e-ticaret sitelerinin daha fazla satış yapabilmeleri mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra, e-ticaret paketi satışı yapan bir çok firmanın kendi internet sitelerinin dahi mobil uyumlu olmaması nedeniyle satışlarını yaptıkları e-ticaret paketleri de ne yazık ki mobil uyumlu olmamaktadır. Ticarim ise rakiplerinin aksine, müşterilerine mobil uyumlu e-ticaret siteleri sunabilmektedir.