Firmanınız Gücüne Güç Karına Kar Katın!

E-ticaret yani Elektronik Ticaret, firmaların fiziksel ortamdaki satış ürünlerini elektronik ortama aktararak tamamen elektronik ortamda yani internet ortamında satış yapmalarını sağlayan bir sistemdir. Fiziksel bir ortamda pazarlayabileceğiniz bir ürünü e-ticaret ile internet üzerinden de satabilirsiniz. Günümüzde uluslararası birçok şirketin ve yerel binlerce firmanın e-ticaret sitesi bulunmaktadır.

E-Ticaretin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Günümüzde büyük şirketlerin tamamı ve küçük şirketlerin büyük bir kısmı işlerini elektronik ortama aktararak elektronik ticaret siteleri üzerinden milyonlara ulaşabilmekte ve satış rakamlarını arttırarak çok daha büyük paralar kazanabilmektedir. Ayrıca e-ticaret sitelerinin maliyeti çok daha düşüktür. Maliyeti çok daha az olmasına rağmen, çok daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizi daha iyi sergileyebilirsiniz. Dükkânınız günde ortalama 8-10 saat açık kalıyor iken İnternet üzerinden sahibi olacağınız e-ticaret sitenizle 7 gün 24 saat saat milyonlara ulaşabilir ve kâr marjınızı çok daha arttırabilirsiniz.

 

E-Ticaret Uygulamaları Nasıl Çalışır?

E-ticaret profesyonelce yapılması gereken bir iştir. İnternette sayfası olan her firmanın büyük satış rakamları olacak diye bir şart yoktur. Önemli olan sanal ortamda söz sahibi olacak ve milyonlara ulaşabilecek etkileyici bir sayfaya sahip olmaktır. Bu nedenle web sitesi tasarımında ve içeriğinin düzgün bir şekilde yerleştirilmesinde fayda bulunmaktadır. Arama motorlarınca yapılan filtrelemelerde tasarımı fark yaratan, doyurucu ve dolgun bir içeriğe sahip sayfalar üst sıralarda listelenmektedir. Bu da üst sıralardaki sayfaların daha çok ziyaret edilmesine ve daha çok para kazanmalarını sağlamaktadır. Web sitesi tasarımı yapan firmalarca sayfaların tasarımına ve içeriğine önem verilmektedir.

 

E-Ticaret Uygulamaları Amacı

Ayrıca sosyal medya uygulamaları ve yazılımları ile kitleyi yakalamak için çalışmalar yapılmaktadır. Amaç sayfaya ziyaretçi çekmektir. Kullanıcının sizin sayfanızı bulması için bir dizi çalışmalar yapılır. Ne satarsanız satın geniş kitleye pazarlamasını yapamadığınız sürece umduğunuzu bulamazsınız. Konu ile ilgili uzman desteği alarak sayfanızı aramalarda üst sıralara taşıyacak çözümler sunarak e-ticaret uygulamasının tam olarak verimli ve işlevsellik kazanması sağlanabilir. Ayrıca firmalar bu hizmetleri e-ticaret paketleri alarak da faydalanabilirler. Firmaların kendilerine uygun e-ticaret paketini satın alarak iş yerlerini taşıyacakları sanal ortamda, verdiklerinden çok daha fazlasını profesyonel bir destek ile çok kısa zamanda kazanacaklardır. Çünkü İnternet’te e-ticaret ile kazanmak kolaydır.

06 Mart 2015, E-Ticaret Hakkında kategorisinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: e-ticaret sitesi, satış rakamları, sosyal medya uygulamaları, web sitesi tasarımı, web sitesi, e-ticaret uygulamaları

Bir önceki yazımız Heyecanlıyız, Ticarim.com Açıldı! Merhaba! başlıklı sayfamızda e-ticaret açılışı, e ticaret sitesi nasıl kurulur, e-ticaret web sitesi, e ticaret sitesi kurmak, e ticaret sitesi yapımı, e-ticaret sitesi konularında bilgiler paylaşılmış.
Firmanınız Gücüne Güç Karına Kar Katın! E-Ticaret Eticaret
Yorum Yap
Yorumlar

Şu anda bu yazıya dair hiç bir yorum bulunmamaktadır.