Facebook Uygulaması

Her geçen gün internet kullanan kullanıcı sayısı artıyor. Facebook Uygulaması konusuna girmeden önce internet ve sosyal medya istatistikleri kısımlarına değinmek gerekiyor.

İnternet dünyasında şu anda 2.5 milyar kullanıcı yer alıyor. 1.82 milyar kullanıcının ise en az 1 sosyal medya platformunda üyeliği var. Kuzey Amerika internet kullanım oranları konusunda başı çekiyor ve insanların %81`i internet kullanıyor. Güney Asya ise internet kullanımı bakımından %12`lik oranla son sırada yer alıyor.

2014 yılında sosyal medya platformlarına toplam 210 milyon yeni kullanıcının katılması ön görülüyor. Sosyal medya platformlarında bir hayli çok vakit geçiren kullanıcıların miktarı ise her geçen gün daha da artıyor. Bu platformlarda ise en büyük payı ülkemizde de olduğu gibi 1.2 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile Facebook alıyor.

sosyal medya istatistikleri

Dünyada en çok aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarının 2014 Haziran ayı istatistiklerine göre sıralaması ise bir alt kısımda yer almaktadır.

  • Facebook: 1.280 milyon
  • QZone: 644 milyon
  • Google+: 343 milyon
  • Linkedin: 300 milyon
  • Twitter: 255 milyon
  • Tumblr: 230 milyon
  • Tencent Weibo: 220 milyon

Facebook ve sosyal medya ile ilgili istatistikleri paylaştıktan sonra şimdi de Facebook uygulamaları konusuna geri dönüş yapabiliriz.

E-Ticaret: Facebook Uygulamaları

Sosyal medyada ve de özellikle Facebook`ta potansiyel müşteriler ya da takipçiler ile güçlü bir iletişim kurabilmek markalar için çok önemlidir. Markaları takip eden kullanıcılar, potansiyel müşteriler ya da müşteriler ile kurulan sağlam bir etkileşim, markanın bilinirliğine ve satışlarına da yansıyacağı için çeşitli sosyal medya kampanyalarının planlanması markalara her konuda katkı sağlayacaktır. Bunun için de, Ticarim E-Ticaret çözümleri olarak hizmet verdiğimiz e-ticaret sitelerine yönelik e-ticaret paketleri haricinde de çözümler geliştirmekteyiz.

Şu anda ürünlerimiz arasında bir alt kısımda yer alan Facebook uygulamaları yer almaktadır. Ayrıca, bu ürünlerimiz haricinde özel olarak da ihtiyaçlarınıza yönelik Facebook uygulamaları hazırlayabilmekteyiz.

- Facebook Fotoğraf Yarışması
- Facebook Çekiliş Uygulaması
- Facebook Soru Cevap Uygulaması
- Facebook İletişim Uygulaması

Facebook Fotoğraf Yarışması

Facebook Fotoğraf Yarışması adlı ürünümüzde markaların fotoğraf yarışması düzenleyerek, kullanıcılarına hediyeler dağıtabilmesini sağlamaktayız. Bu fotoğraf yarışmalarında farklı konseptler olabilir ve kampanyanın kurgusu sayesinde bir çok kullanıcıya hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Örneğin, anneler gününe ya da bayrama özel fotoğraf yarışmaları markanızın bilinirliğini artıracak, takipçilerinizle sağlam bir etkileşim kurabilmeniz sağlanacaktır.

Facebook Çekiliş Uygulaması

Facebook Çekiliş Uygulaması adlı ürünümüzde sayfanızı beğenen ya da kampanyaya katılan kişiler arasından çekiliş ile bu kişilere hediyeler dağıtılabilmesi amaçlanmaktadır.

Facebook Soru Cevap Uygulaması

Facebook Soru Cevap Uygulaması adlı ürünümüzde markanıza özel soruların Facebook takipçilerinize sorulmasını ve doğru yanıtlayan kişilere hediyeler dağıtılması sağlanmaktadır. Ayrıca, bu kişiler arasından çekiliş yaparak da kullanıcılara ödüller dağıtabilirsiniz.

Facebook İletişim Uygulaması

Facebook İletişim Uygulaması ile takipçilerinizin size kolay bir şekilde ulaşabilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, departmanlarınıza ya da belirli kişilere gönderilen mesajların filtrelenerek gönderilmesi de mümkündür.

Bu ve benzeri Facebook uygulamaları için bizim ile iletişim sayfamız ya da 0216 702 1689 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz..

Etiketler: facebook istatistikleri, sosyal medya istatistikleri, twitter istatistikleri, linkedin istatistikleri, tumblr istatistikleri, sosyal medya uygulamaları, google+ istatistikleri

Bir önceki yazımız E-Ticaret Paket Özellikleri başlıklı sayfamızda e-ticaret seo, e-ticaret sitesi sahipleri, e-ticaret yönetim paneli, e-ticaret sosyal medya entegrasyonu konularında bilgiler paylaşılmış.
Facebook Uygulaması, Facebook Uygulamaları Kampanyaları E-Ticaret