Facebook Fotoğraf Yarışması

Sosyal medya platformları gün geçtikçe internet mecrasında önem kazanmaktadır. Bunun nedeni ise internet kullanıcılarının neredeyse tamamı bir sosyal medya ağına üye olduğu gibi bu platformlarda da saatlerce vakit geçirmektedir. Şu anda dünyada 2.5 milyar kullanıcı internet kullanıyor ve 1.8 milyar kullanıcının sosyal medya platformlarında hesabı bulunuyor. Hal böyle olunca, sosyal medya da e-ticaret için en önemli ziyaretçi ve müşteri kaynaklarının başında gelmektedir.

Facebook ise sosyal medya platformları arasında en önemli konuma sahip olan internet sitesi olarak dikkat çekiyor çünkü aktif Facebook kullanıcı sayısı 1 milyar 200 milyonu (1.200.000.000) geçmiş durumdadır.

Facebook’ta kullanıcılar dakikada 2.46 milyon paylaşım yapıyor. Paylaşılan içerik türleri ise video, resim veya ileti iletilerden oluşuyor. Bu rakam ise Facebook’un ne denli bir içerik paylaşım gücüne sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Peki, markanızın ya da e-ticaret sitenizin bu büyük içerik paylaşım dünyasından neler kazanmasını istersiniz? İçerik özellikle de fotoğraf paylaşımı son kullanıcıları en çok etkileyen içerik türlerindendir ve markanızın müşterileriniz ile güçlü bir iletişim kurabilmesini kolaylıkla sağlayabilmektedir.

Yarışmalar ise son kullanıcıların dikkatini çeken önemli alanların başında gelmektedir çünkü bu paylaşımların sonucunda kullanıcılar sadece paylaşım yapmış olmazlar, aynı zamanda güzel hediyeler kazanma şansına da sahip olurlar.

corendon facebook fotoğraf yarışması uygulaması

Daha önceden hazırlamış olduğumuz Corendon Annem ile uçuyorum Facebook Fotoğraf Yarışması ile kullanıcılar anne ve çocuklarının yer aldığı birer fotoğraf paylaştılar. Bu yarışmanın hikayesinde ise, bir hava yolu firması olan Corendon`un sektörü ile alakalı olan uçak pozu kompozisyonu yer almaktaydı. Böylelikle, hem markanın hizmet verdiği sektör ile alakası pekiştirildi, hem de binlerce kullanıcıya ulaşılarak marka bilinirliği artırıldı. Bunun sonucunda da Facebook sayfalarını beğenen kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artarak, daha fazla takipçiye ulaşabilme fırsatına sahip oldular.

Sizin için de benzer Facebook Fotoğraf Yarışmaları ve Facebook Uygulaması düzenleyebiliriz. Bu kampanyaların sonucunda ise sosyal medyadan daha fazla kullanıcıya ulaşabilmeniz, doğal olarak da daha fazla müşteri sayısıyla birlikte satışlarınızın artmasını da sağlayabiliriz. Sizler de benzer bir kampanya düzenleyebilmek için bizler ile hemen iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: e-ticaret sosyal medya, fotoğraf yarışması, sosyal medya uygulaması, e-ticaret facebook, sosyal medya kampanya örnekleri, facebook uygulama örnekleri, Facebook kullanıcı sayısı

Bir önceki yazımız E-Ticaret Paket Özellikleri başlıklı sayfamızda e-ticaret seo, e-ticaret sitesi sahipleri, e-ticaret yönetim paneli, e-ticaret sosyal medya entegrasyonu konularında bilgiler paylaşılmış.
E-Ticaret İçin Facebook Fotoğraf Yarışması Uygulaması Örnekleri E-Ticaret