E Ticaret Sitesi Açmak İçin Gerekenler

Bir işletmeye sahipsiniz ve satışlarınızı artırmak istiyorsunuz. Bunu yapabilmek için ise internette detaylı bir arayışa girdiniz ve karşınıza birçok alternatif geldi. Bu alternatifler arasından da listenizi daralttınız ve sonuç olarak bir e-ticaret sitesi açmaya karar verdiniz. Sonrasında da, bir e-ticaret sitesi açmak için neler gerekir? sorusuna yanıtlar aramaya başladınız ve Google’da en cazip sonuç olarak Ticarim E-Ticaret paketlerinin yer aldığı bu sayfaya geldiniz. Eğer ki bu sayfaya ulaştıysanız, muhtemelen böyle bir hikayeye sahip olmalısınız. Belki de, e-ticaret hakkında farklı aramalar sonucunda da bu sayfaya ulaşmış olabilirsiniz. Her ne olursa olsun, bu sayfamızda elimizden geldiğince e-ticaret sitesi nasıl açılır gibi sorulara birlikte yanıtlar arayacağız.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

Bu soruyu e-ticaret sitesi nasıl yapılır? olarak sormanızı kesinlikte tavsiye etmeyiz çünkü bir e-ticaret sitesini yapabilmek gerçek manada zordur. Hele ki bir internet sitesi dahi yapmamış kişiler için bu imkansızdır. Bu nedenle de hazır e-ticaret paketleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, özel olarak da e-ticaret yazılımı da yaptırabilirsiniz. Burada ihtiyaçlarınız çok önemli olacaktır. Eğer, hazır e-ticaret paketleri ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa o paketlerden faydalanabilirsiniz. Ancak, paketler sizin istediğiniz özelliklerde değilse özel e-ticaret yazılımları hazırlatarak benzersiz bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Tahmin edeceğiniz üzere hazır paketler, özel e-ticaret yazılımlarına göre daha düşük fiyata sahiptir çünkü birçok işletme aynı paketleri kullanır. Özel yazılımlar ise sadece sizin firmanızın kullanımında olacağı için fiyat olarak daha pahalı olacaktır.

 

E-Ticaret Ödeme Sistemleri

Eğer hazır e-ticaret paketi satın alırsanız, paket içerisinde ödeme modülleri de muhtemelen hazır bulunacaktır. Bu modüller arasında genellikle; eft / havale ile ödeme, kredi kartı ile ödeme ve kapıda ödeme bulunmaktadır.

EFT / Havale ile ödeme çok kolaydır. Siz sadece banka bilgilerinizi yazarsanız ve müşterileriniz de bu bilgilere istinaden sizin hesabınıza ödeme yaparlar. Siz de ödemeyi gördükten sonra siparişi e-ticaret yönetim paneliniz üzerinden onaylarsınız ve müşteriniz de siparişin onaylandığını yani hazırlanmaya başlandığını görür.

Kapıda ödeme ise, siz kargoyu gönderirsiniz ve kargo şirketi ödemeyi kapıda alır ve sonrasında size ödemeyi ulaştırır. Bu da e-ticaret sitenizde ekstra bir eticaret yazılımı olmasını gerektirmez.

 

Online Kredi Kartı İle Ödeme

Online Kredi Kartı İle Ödeme

Online kredi kartı ile ödeme ise diğer iki alternatife göre daha zordur. Ancak, belirttiğimiz üzere hazır e-ticaret paketleri online kredi kartı ile ödemeye entegre olmuş durumdadırlar. Siz bir bankaya sanal pos başvurusu yaparsanız ve banka onayladıktan sonra e-ticaret paketini aldığınız firmaya birkaç bilgi iletirsiniz. İşte bu kadar, sanal posunuz yani online kredi kartı ile ödeme seçeneğiniz aktif olur.

 

E-Ticaret Paketi Nasıl Kurulur?

Hemen şimdi bizlerle iletişime geçerek siz de e-ticaret sitenizin kurulum aşamasına başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bize ulaşmak ve ardından firma bilgilerinizi bize iletmek olacaktır. Biz tüm süreçleri sizlere detaylı olarak anlatıp, yeni online işletmenizde her an size destek olacağız. Lütfen e-ticaret konusunda aklınıza gelen soruları bizlere sormaktan çekinmeyiniz. Başarılı e-ticaret girişimlerinizi birlikte gerçekleştirme dileğiyle.

25 Ocak 2015, E-Ticaret Hakkında kategorisinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: e-ticaret sitesi, e-ticaret sitesi nasıl yapılır, özel e-ticaret yazılımları, hazır e-ticaret paketleri, e ticaret fiyatları, e-ticaret ödeme, sanal pos başvurusu

Bir önceki yazımız Heyecanlıyız, Ticarim.com Açıldı! Merhaba! başlıklı sayfamızda e-ticaret açılışı, e ticaret sitesi nasıl kurulur, e-ticaret web sitesi, e ticaret sitesi kurmak, e ticaret sitesi yapımı, e-ticaret sitesi konularında bilgiler paylaşılmış.
E Ticaret Sitesi Açmak İçin Gerekenler E-Ticaret Eticaret
Yorum Yap
Yorumlar

Şu anda bu yazıya dair hiç bir yorum bulunmamaktadır.