E-Ticaret Kargo Seçenekleri

E-Ticaret siteleri artık hayatımızın değişilmez parçalarından biri olmayı başardı. Geçmişte E-Ticaret oluşumlarına şüphe ile yaklaşan Türk halkı, artık alışverişlerinde öncelikli olarak internetten alışveriş seçeneğini aktif olarak kullanıyor. Sektörde güven veren, sayısız başarılı teslimatı gerçekleştiren ve ödeme ardından hiçbir sorun yaşatmayan sitelerin varlığı, E-Ticaret sektörünün bu kadar yaygınlaşmasında en temel sebepler arasında gösterilebilir. Aynı zamanda global bazda satış yapan firmaların, internet üzerinden alışveriş seçeneğini de etkin kılması bu sektörün canlanmasına sebep oldu. Yaklaşık olarak dünya çapında 1 trilyon dolar seviyesine ulaşan E-Ticaret sektöründe dikkat edilmesi gereken hususlardan söz edelim.

e-ticaret-kargo-ucretleri

E-Ticaret Kargo Ücretleri

Kullanıcıların, bir nevi potansiyel müşterilerinizin en çok dikkat ettiği başlıkların başında kargo sistemi geliyor. Zaten tedarik edilen ürünün, sorunsuza yakın bir şekilde müşteriye ulaşmasında da anlaşılan kargo firmasının önemi bir hayli büyük. Ancak firmanın güvenilir olması ve sayısız lojistik / kargo departmanına sahip olması da müşteriler için tek başına yeterli bir sebep değil. Bu başlıkları tüm detayları ile irdeleyerek, başarılı bir E-Ticaret sitesi için kargo konusunda hangi parametrelere dikkat edilmesini anlatmaya çalışacağız.

 

Kargo Ücretleri, Müşteriler İçin En Önemli Parametre

Müşterileriniz sitenizde yer alan bir ürünü beğenmiş olabilir. E-Ticaret siteleri arasında önemli bir konumda da olabilirsiniz. Bunlar tek başına yetkin bir sebep olarak belirmiyor. Sitenizde potansiyel müşteri konumunda bulunan ziyaretçiler, sitenizde yer alan ürün için satın alma seçeneğini kullandığı zaman ekstra bir şekilde beliren ücretlerden pek de memnun değil. Piyasayı detaylı analiz eden E-Ticaret siteleri, kargo firmaları için detaylı bir anlaşma opsiyonu sunarak, bu miktarı en alt düzeyde müşteriye yansıtmak için büyük bir çaba sunuyor. Sektörde hizmet veren diğer E-Ticaret sitelerinin aksine uygun bir kargo ücreti sunmanız, fiyat seçeneklerinize bağlı olarak size büyük avantajlar sağlayabilir.

 

e-ticaret-ucretsiz-kargo-secenegi

Ücretsiz Kargo Seçeneğini Sağlamaya Çalışın

Sektörde birçok site zaten normalin çok üzerinde bir hizmeti sunmayı başarıyor. Birçok E-Ticaret sitesi hem ürün bandında yetkinliğe sahip olması hem de kaliteli fiyat seçenekleri ile müşterileri cazip edebilmesi ile ünlü vaziyette. Sizin E-Ticaret sektöründe farklılık yaratabilmeniz adına kargo seçenekleri gibi ek başlıklarda farkındalık yaratmanız gerekiyor. Birçok büyük firma bile, kargo portföyünde genişlemelere gidiyor, belli fiyat aralığında ücretsiz kargo seçeneğini aktif hale getiriyor. Sizlerin de kargo konusunda detaylı bir çalışma ile en azından belli fiyat aralığında ücretsiz kargo seçeneğini aktif hale getirmeniz, satışlarınızda gözle görülür bir artış sağlamanıza imkan tanıyabilir.

 

Kargo Takip Seçeneği Olmazsa Olmaz!

Her müşteri, talep ettiği ve ödemesini gerçekleştirdiği ürünü takip etmek ve ne zaman eline ulaşacağını bilmek ister. Yazılımınıza ilave edeceğiniz kargo takip sistemi ile üyelerinizin güvenini kazanabilir, tercih edilen bir site olmanın eşsiz avantajını yaşayabilirsiniz. Bu bağlamda birçok büyük E-Ticaret sitesi, kargo takip seçeneğini aktif olarak kullanmaktadır.

 

e-ticarete-ilk-adim

E-Ticaret`e İlk Adımı Atın

Sizler de profesyonel e-ticaret paketleri ile hemen bugün e-ticaret serüveninize başlayabilirsiniz. Ticarim sunmuş olduğu benzersiz SEO ve sosyal medya entegrasyonu özellikleri ile benzerlerinden sıyrılmaktadır. Bu sayede de, diğer e-ticaret paketi kullanıcılarına yani sektördeki rakiplerinize göre bir adım önde olursunuz. Böylelikle de e-ticaret siteniz daha fazla ziyaretçi kazanacak ve daha fazla satış yapabileceksiniz. Bu da demek oluyor ki hiç bir reklam bütçesi ayırmasanız dahi internet sitenize potansiyel müşteriler gelir ve satış yapabilirsiniz.

Hemen internet sitenizi aktif etmek için bizlere iletişim sayfamız ile ulaşabilirsiniz. Güzel projelerinizde birlikte olma dileğiyle.

 

Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel anlatımlı galeriye gitmek için: E-Ticaret Kargo Ücretleri.

E-Ticaret siteleri için kargo konusu çok önemlidir çünkü müşterileri ile fiziksel temas kurdukları tek nokta lojistik yani kargodur. Bu nedenle de kargo şirketleri arasından seçim yaparken çok dikkatli davranılmalıdır. Kargo...

E-Ticaret Kargo Ücretleri

19 Kasım 2014, E-Ticaret Hakkında kategorisinde yazıldı ve 1 yorum yapıldı

Etiketler: e-ticaret siteleri, kargo ücretleri, ücretsiz kargo seçeneği, kargo takip sistemi, sosyal medya entegrasyonu, kargo firmaları

Bir önceki yazımız Heyecanlıyız, Ticarim.com Açıldı! Merhaba! başlıklı sayfamızda e-ticaret açılışı, e ticaret sitesi nasıl kurulur, e-ticaret web sitesi, e ticaret sitesi kurmak, e ticaret sitesi yapımı, e-ticaret sitesi konularında bilgiler paylaşılmış.
E-Ticaret Kargo Seçenekleri, Kargo Firmaları | E-Ticaret siteniz için hangi kargo şirketleri ile çalışmalısınız? E-Ticaret Eticaret
Yorum Yap
Yorumlar

Şu anda bu yazıya dair hiç bir yorum bulunmamaktadır.