E-Ticaret Danışmanlığı

Türkiye`de e-ticaret pazarı her geçen gün hızla büyüyor ancak, henüz doygunluğa ulaşmaktan da bir hayli uzak görünüyor. Bunun nedeni ise, Türkiye`de perakende sektörünün sadece %0.8`i e-ticarette yer alıyor. Aynı durum İngiltere`de ise çok farklı. İngiltere perakende sektörünün %9.6`sı e-ticarete kaymış durumdadır. Bu da gösteriyor ki, Türkiye de e-ticaret sektörü henüz emekleme aşamasında ve alınacak çok uzun yol var.

Bunlara rağmen sektördeki gidişat, e-ticaretin ilerleyen yıllarda hızlı bir sıçrama yapabileceğini de gösteriyor. 2010 yılında toplam kredi kartı harcamalarının %5.8`ini internet alışverişleri oluştururken, 2013 senesinde bu oran %8.4`e ulaştı. Bu da gösteriyor ki, Türkiye`de internet kullanıcıları internetten alışveriş yapmaya her geçen yıl daha sıcak bakıyor ve daha fazla birey tercihini internetten alışveriş yapma yönünde kullanmaya başlıyor.

E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Üst kısımda yer alan bilgilerin varlığı sayesinde de bir çok internet girişimcisi e-ticaret sektörüne yönelmeye başladı. Ancak, bu yönelimlerin bir çoğu bilinçsizce yapıldığında dolayı, internet üzerinden satış yapan işletmeler bekledikleri gelirleri yakalayamıyorlar. E-ticaret`te başarılı olmak için sadece bir internet sitesinin açılması ve içerisine ürünlerin girilmesi yeterli olmayacaktır. Daha yüksek oranda kazançlar sağlayabilmek ve e-ticaret işletmelerinin gelirlerini artırabilmek için sadece e-ticaret paketlerimizi kullanan değil, tüm e-ticaret işletmelerine bir alt kısımda yer alan başlıklarda hizmetler sunmaktayız.

e-ticaret danışmanlık hizmetleri

E-Ticaret: Domain (Alanadı)

E-Ticaret`e başlayacağınız alanadı sizin için çok önemli olacaktır çünkü müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz ilk bu isim ile karşılaşacaktır. Bu nedenle de, hem sektörünüzü hem de sizi belirten bir domaine sahip olmalısınız. Başlangıç aşamasında firmanızı ve sektörünüzü araştırarak, markanız için yaratıcı fikir önerileri sunuyoruz. Aynı zamanda, bunun ile birlikte e-ticaret marka danışmanlığı hizmeti de sağlamaktayız.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Ticarim e-ticaret paketlerinin sektördeki diğer rakiplerine göre en üsttün olduğu yanlarından bir tanesi de sosyal medya optimizasyonu konusundaki başarıları çalışmalarıdır. Sosyal medyanın müşteri kazanımı konusunda arama motoru optimizasyonu ile birlikte en önemli kaynak olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle sunduğumuz tüm e-ticaret paketleri sosyal medyaya %100 entegre olup, sosyal medyadan müşteri edinimi konusunda müşterilerimize hizmetler sunmaktayız.

Arama Motoru Optimizasyonu

Ticarim`in diğer e-ticaret paketi hizmeti veren firmalaradan ayrılan bir farklı özelliği de arama motoru optimizasyonu konusundaki başarısıdır. Aynı sektörde yer alan birçok e-ticaret sitesine göre Ticarim e-ticaret paketleri kullanan e-ticaret siteleri Google başta olmak üzere arama motorlarında çok daha üst sıralarda yer almakta ve bu nedenle de daha fazla satış yapabilme şansına sahip olmaktadır. Arama motorlarının en önemli müşteri kaynağı olduğunun bilincinde olduğumuzdan dolayı da, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeniz için birçok benzersiz hizmet sunmaktayız.

E-Ticaret Pazarlama

E-Ticaret siteleri için en önemli başlıklardan bir tanesi pazarlamadır çünkü yüksek pazarlama becerileriniz ile satışlarınızı artırabilir, firmanızın gelirlerini de yükseltebilirsiniz. Bu sayede de, e-ticaret işletmeniz başarılarını sürdürebilir ve rakiplerinize göre öne çıkabilirsiniz. Aksi bir durum halinde ise, firmanız rakiprleri karşısında gerilere düşeceği için işletmenizin sürdürülebilirleri kalmayacaktır. İşte bu nedenle de, işletmenizin daha karlı bir yapıya kavuşabilmesi adına arama motoru pazarlaması (Google Adwords), sosyal medya pazarlama (Facebook, Twitter ve Instagram reklamları), internet reklamcılığı, e-posta pazarlama gibi başlıklarda firmanıza geri dönüşü yüksek hizmetler sağlamaktayız.

Benzer hizmetlerimiz veya aklınızdaki projelerinize yönelik talepleriniz için bizim ile iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. İletişim kurmak için İletişim Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: e-ticaret pazarı, e-ticaret sektörü, türkiye e-ticaret pazarı, e-ticaret marka danışmanlığı, sosyal medya optimizasyonu, e-ticaret pazarlama, türkiye eticaret

Bir önceki yazımız E-Ticaret Paket Özellikleri başlıklı sayfamızda e-ticaret seo, e-ticaret sitesi sahipleri, e-ticaret yönetim paneli, e-ticaret sosyal medya entegrasyonu konularında bilgiler paylaşılmış.
E-Ticaret Danışmanlığı, E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri E-Ticaret