04:54, 18 Haziran 2015
E-Ticaret Gelişimi ve Önemi

E-Ticaret yani gerçek ismiyle elektronik ticaret günümüzde gelişen bilgisayar ve internet teknolojisi ile beraber gelişme göstermiştir. E-Ticaret kısaca internet üzerinden yapılan alışveriş anlamına gelmektedir. E-ticaret ile internetten her konuda alışveriş yapmak mümkündür. Ayakkabı, kıyafet, mobilya, teknolojik aletler, ev mutfak aletleri, spor malzemeleri, gıda malzemeleri ve daha akla gelebilecek bütün ürünleri internet üzerinden eticaret ile satın almak mümkündür.

22:07, 06 Mart 2015
Firmanınız Gücüne Güç Karına Kar Katın!

E-ticaret yani Elektronik Ticaret, firmaların fiziksel ortamdaki satış ürünlerini elektronik ortama aktararak tamamen elektronik ortamda yani internet ortamında satış yapmalarını sağlayan bir sistemdir. Fiziksel bir ortamda pazarlayabileceğiniz bir ürünü e-ticaret ile internet üzerinden de satabilirsiniz. Günümüzde uluslararası birçok şirketin ve yerel binlerce firmanın e-ticaret sitesi bulunmaktadır.

16:21, 11 Şubat 2015
2015 Yılı E-Ticaret Trendleri

E-Ticaret sektörü son zamanlarda en hızlı büyüme gösteren ve en çok yatırımcıyı bünyesine çeken sektörlerin başında yer alıyor. E-Ticaret hizmeti sunan birçok firma, esasında doğru adımlar atmıyor. Bu yüzden en doğru tabirle oldukları yerde sayıyor. Şüphesiz E-Ticaret siteleri arasında bir marka ekolü oluşturabilmenin temel felsefesi trendleri takip etmek.

17:34, 06 Şubat 2015
İnternette E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Günümüzde ticari sektörler alanında başarı elde etmek isteyen tüm bireysel ve kurumsal girişimciler belli başlı özellikleri bir arada kullanarak hedeflerine sağlam adımlarla ilerleyebilme imkanı elde edebilmektedir. Kalite her aşamada, süreklilik sağlanması adına en önemli özellik olarak karşımıza çıkmakta online ortamlar üzerinde yapılacak ticari çalışmalar için ise farklı tamamlayıcılarla kalite mükemmel sonuçlar ortaya çıkarabilecektir. E-ticaret alanında başarılı satış grafikleri elde etmek isteyen girişimciler ürün veya hizmet yelpazesinde kaliteli oluşturduğu seçeneklerini başarılı şekilde hedef kitlesi ile buluşturmak için seo uyumlu web tasarımları oluşturmalıdır. Her aşamada gerçekleştirilen optimizasyonlar ile kurulan e-ticaret yazılımı seçenekleri artan potansiyel, ziyaretçi akımları ile hedeflenen yükselen satış grafiğini oluşturabilecektir.

14:44, 02 Şubat 2015
Popüler Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Rekabetin en üst düzeyde yaşandığı sanal ortamlar içerisinde ticaret sektöründeki firmaları farklılık içermek adına yeni oluşumlara yöneltiyor. Alternatifin çok bol olduğu bu sınırsız alan içerisinde tüm dikkatleri e-ticaret sitenizin üstünde toplayabilmek maharetli uzmanların elinden geçmektedir. İnternet çalışma mantığının odağında arama motorları bulunmakta, aranılan anahtar kelimeler e-ticaret alanında hizmet veren firmanızın yapılan listelemeler içerisinde en üst sıralarda yer almasını sağlayabilmektedir. İlk sayfada olmak için yapılacak tercihler arasında e-ticaret sitenizin isminin yer alması için önemli olsa da, URL ile uyumlu yani SEO uyumlu açıklama ve url satırında bulunan aranan kelime seçenekler arasında da ilk sırada yer almanız için gerekli bir özelliktir.

22:23, 29 Ocak 2015
E-Ticaret Sitenizi Tanıtma Yolları

E-Ticaret sitenizin varlığı, maddi yatırımlar ile global boyuta elbet ulaşacaktır. Alacağınız olumlu yorumlar nezlinde ülkenin başarılı e-ticaret siteleri arasına girebilirsiniz. Ancak söylendiği üzere “reklamın kötüsü olmaz” tabirinden yola çıkarak, maddi finansmana gerek duyulmadan nasıl kısa sürede geniş kitlelere ulaşabileceğinize dair ipuçlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Günümüzde e-ticaret paketleri sayesinde e ticaret siteleri o kadar yaygınlaştı ki, sektöre dahil olan birçok sitenin ciddi finansman kaynağı bulunmuyor. Gelişim için küçük stratejiler ile sonuca ulaşmaya çalışıyor. Hali hazırda küçük boyutta bir yatırımla büyük kitlelere ulaşmanın imkansızlığını görüp, kısa süre zarfında bu projesini artık rafa kaldırıyor. Bu zamana kadar gerçekleştirdiği yatırımlardan da bu sebepten ötürü vazgeçiyor.

22:00, 25 Ocak 2015
E Ticaret Sitesi Açmak İçin Gerekenler

Bir işletmeye sahipsiniz ve satışlarınızı artırmak istiyorsunuz. Bunu yapabilmek için ise internette detaylı bir arayışa girdiniz ve karşınıza birçok alternatif geldi. Bu alternatifler arasından da listenizi daralttınız ve sonuç olarak bir e-ticaret sitesi açmaya karar verdiniz. Sonrasında da, bir e-ticaret sitesi açmak için neler gerekir? sorusuna yanıtlar aramaya başladınız ve Google’da en cazip sonuç olarak Ticarim E-Ticaret paketlerinin yer aldığı bu sayfaya geldiniz. Eğer ki bu sayfaya ulaştıysanız, muhtemelen böyle bir hikayeye sahip olmalısınız. Belki de, e-ticaret hakkında farklı aramalar sonucunda da bu sayfaya ulaşmış olabilirsiniz. Her ne olursa olsun, bu sayfamızda elimizden geldiğince e-ticaret sitesi nasıl açılır gibi sorulara birlikte yanıtlar arayacağız.

12:41, 15 Ocak 2015
Ücretsiz E-Ticaret

İnternet kullanımının artması sonucunda işletmelerin E-Ticaret sektörüne olan bakış açıları da her geçen gün değiştirmektedir. Şu anda sadece fiziksel bir mağaza ile satış yapmaya çalışan işletmeler, etraflarındaki kişilere ya da o semtin insanlarına ulaşabilme olanağına sahiptir. Bu da rekabetçi dünya standartlarında birçok işletmeyi zarara sürükleyebilmektedir. Ayrıca, rakipleri e-ticaret siteleri aracılığıyla internet üzerinden satışa başladılarsa, bu durum daha da zorlayıcı olabilmektedir. Çünkü rakiplerinin satışları artmakta ve bunun sonucunda belki de fiyat avantajı sağlayarak fiyatlarını indirebilmektedir.

14:30, 08 Ocak 2015
İnternetten Alışveriş Yapmak

Geçmişte biri çıkıp internetten alışveriş yapma kavramını ortaya sunsaydı herhalde tüm dünya hayret ile bu görüşü dinlerdi. Hatta daha da ileri giderek bu eylemin, yaklaşık yıl içerisinde 1 trilyon dolar işlem hacmine ulaşabileceğini öne sürseydi, ekonomiye yön verenler tarafından büyük tepkiler alabilirdi. İnternetten alışveriş yapma kavramını, radikal bir biçimde ele alarak atılıma geçen büyük işletmeler, yılların verdiği deneyim ve güven hissini sanal ortama taşıyarak insanlara görsel anlamda bütünleşmiş internet sitelerini faaliyete geçirdi. Her geçen yıl, daha da büyük bir pazar halini almayı başaran e-ticaret sektörü, artık güvenilir yollara ulaşmayı başardı ve bu yatırım ile yeni müşterileri çekme konusunda da önemli bir yol kat etti.

12:35, 26 Aralık 2014
Sosyal Medyanın E-Ticaret Sektörüne Etkisi

Sosyal medya, günümüzde birçok internet sitesinin reklamını yapabildiği bir platforma dönüşmüş durumda. Büyük ve düzenli giriş yapan kitlesi ile birçok internet sitesi veya global bazda çalışan firmalar, sosyal medyayı etkin olarak kullanmakta ve gayet olumlu geri dönüşler sağlayabilmektedir. Bu yazımızda yer alan hususlara dikkat ederek E-Ticaret siteleri arasında başarılı bir konuma ulaşabilir, hatta üst düzey bir çalışma neticesinde ülke çapında marka olabilecek bir statüye bile ulaşabilirsiniz. E-Ticaret ve sosyal medya arasındaki ilgiye gelin birlikte bakalım.