2015 Yılı E-Ticaret Trendleri

E-Ticaret sektörü son zamanlarda en hızlı büyüme gösteren ve en çok yatırımcıyı bünyesine çeken sektörlerin başında yer alıyor. E-Ticaret hizmeti sunan birçok firma, esasında doğru adımlar atmıyor. Bu yüzden en doğru tabirle oldukları yerde sayıyor. Şüphesiz E-Ticaret siteleri arasında bir marka ekolü oluşturabilmenin temel felsefesi trendleri takip etmek.

2014 yılına bakıldığında E-Ticaret sektörü adına son derece önemli girişimlerin olduğunu ve pazarın son derece hızlı bir büyüme gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu büyümenin 2015 yılında da devam edecek olması bütün uzmanlar tarafından benimsenen bir fikir statüsünde. 2015 yılının trendlerini takip ederek, sizler de sektör içerisindeki pazar payınızı büyütme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda 2015 yılın E-Ticaret Trendlerini sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Mobil Sektörün Entegrasyonu

Akıllı telefon sektörünün yanı sıra tablet sektörünün de olağan bir hız periyodunun üzerinde gelişimi şüphesiz birçok internet odaklı sitenin uygulama çıkartma veya sitesini mobil versiyonda planlamasına sebebiyet verdi. Bakıldığında E-Ticaret sistemindeki alışverişlerin önemli bir kısmını da mobil cihazlar vasıtası ile elde edilen gelirler oluşturmaktadır.

2015 yılı itibari ile birçok e-ticaret sitesinin mobil ödemeyi entegre edilmiş bir hale getirdiğinden söz edebiliriz. Fiyat ve ürün araştırması fırsatını sunan sitelerin varyasyonu ve mobil ödeme sisteminin gerçek anlamda başarılı bir periyotta kullanılması önemli bir konuma sahip.

Mobil ödeme sisteminin e-ticaret gelirlerinin çok büyük bir gelir kaynağı olmadığını düşünenler var. Ancak sizleri bu olayın ne kadar mühim olduğunu anlatma adına Apple ve Alibaba’nın mobil ödemeyi aktif hale getirdiğinden söz etmek isteriz. Bu siteler PayPal’ın sunduğu güvenli alışveriş alışkanlığını mobil ödeme alternatifi ile bağdaştırarak, ziyaretçilerin kullanımına sundu.

 

Sosyal Ağlarda Alışveriş

Sosyal Ağlarda Alışveriş

Sosyal medya bundan sadece birkaç ay önceye kadar sitelere sağladıkları hitler ile ün kazanmıştı. Artık sosyal medya platformları bu kadar soyut eylemlere imza atmasının önüne geçmiş vaziyette. Satın AL butonları ile sizler de sosyal ağlar vasıtası ile ziyaretçilerinizin alışveriş yapmasına imkan sağlayabilirsiniz. 2015 yılında sosyal ağların daha verimli kullanılacağını göz ardı etmemenizi öneririz.

Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarının neredeyse milyarlarca insanın ziyaret ettiği bir ortam olduğunu göz önünde bulundurursanız sitenize sağlayacağınız hitin ve firmanızın global bir boyuta ulaşmanızdaki faydasını da fark edeceksiniz. Arama motorları ile sağlayacağınız (SEO) iyi konumlarda bile bu kadar hite, bu kadar kısa süre zarfında elde etmeniz mümkün değil. Tabii ki bu eyleminiz için de bir miktar yatırımın ciddi bir önemi var.

 

Kargo Ağlarındaki Genişlik

Alışveriş sırasında ödeme seçenekleri her ne kadar ciddi bir problem olarak yorumlansa da ilerleyen süreç zarfında ücretsiz kargo seçeneği veya uygun fiyatlar nezlinde sunulan kargo ağları sayesinde müşteri kitlenizi geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Ürün tutarının yarısı kadar tutan kargo hizmetinin var olduğu sitelerde, satış adetlerinin zamanla neden bu kadar zayıfladığını anlamak da bu sebepten ötürü hiç de zor değil.

11 Şubat 2015, E-Ticaret Hakkında, Sosyal Medya kategorilerinde yazıldı ve 1 yorum yapıldı

Etiketler: e-ticaret sektörü, mobil e-ticaret, mobil ödeme, e-ticaret kargo seçeneği, güvenli alışveriş

Bir önceki yazımız Heyecanlıyız, Ticarim.com Açıldı! Merhaba! başlıklı sayfamızda e-ticaret açılışı, e ticaret sitesi nasıl kurulur, e-ticaret web sitesi, e ticaret sitesi kurmak, e ticaret sitesi yapımı, e-ticaret sitesi konularında bilgiler paylaşılmış.
2015 Yılı E-Ticaret Trendleri E-Ticaret Eticaret
Yorum Yap
Yorumlar

Şu anda bu yazıya dair hiç bir yorum bulunmamaktadır.